Sport • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Sport

Dyscyplinę sportu, jaka do tej pory zdominowała teren Gminy Sochocin, można zaliczyć do tradycyjnego nurtu, jest to przede wszystkim - piłka nożna.
W 2003 roku z inicjatywy młodzieży z miejscowości Kuchary Żydowskie powstał klub sportowy ,,WKRA". Od tego wszystko się zaczęło. Drużyna została zgłoszona do rozgrywek organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w klasie B seniorów sezonu 2004/2005. Powstały klub uzyskał natychmiastową akceptację i pomoc finansową ze strony Urzędu Gminy Sochocin.
Nasza drużyna awansowała do Ligii Okręgowej w sezonie 2012/2013 i bierze udział w rozgrywkach organizowanych przez Ciechanowsko - Ostrołęcki Związek Piłki Nożnej !

Warto także wspomnieć, iż w 2012 roku dzięki wsparciu władz lokalnych po raz pierwszy w historii Gminy Sochocin utworzona została drużyna juniorów Wkra U-14., a w 2013 rozpoczęła treningi najmłodsza drużyna - 10 latków.

W ramach klubu GKS ,,WKRA" Sochocin uprawiany jest również tenis stołowy.

Poza tą grupą sportów bardzo ważne w kontekście położenia Gminy Sochocin, są aktywności związane z usytuowaniem w pradolinie rzeki Wkry oraz walory krajobrazowo-przyrodnicze. Szczególną rolę odgrywają tu: biegi, siatkówka, sporty rowerowe, wędkarstwo i kajakarstwo.

Na terenie gminy mamy do dyspozycji stadion z gruntownie zmodernizowaną płytą główną boiska. Z obiektów sportowych dysponujemy również halą sportową z bazą noclegową. Organizowane są tu zgrupowania i obozy sportowe w sezonie całorocznym oraz wszelkie wydarzenia sportowe na skalę powiatową, ogólnopolską jak również międzynarodową.
Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)

Aktualności

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)