Środki ochrony osobistej dla strażaków z OSP Sochocin • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Środki ochrony osobistej dla strażaków z OSP Sochocin

Do działań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie otrzymała od samorządu województwa mazowieckiego środki ochrony indywidualnej.

W zestawie dla sochocińskich strażaków ochotników znalazło się: 150 maseczek jednorazowych, 15 kombinezonów jednorazowych, 400 par nitrylowych rękawic jednorazowych, 20 worków na odpady medyczne o pojemności 120 litrów i 10 litrów płynów do dezynfekcji.

- Środki zostały przeznaczone na zakup pakietów ochrony osobistej i środków odkażających, aby każda jednostka mogła bezpiecznie nieść pomoc w epidemii i mogła docierać do osób potencjalnie zakażonych albo nieść pomoc np. w domach pomocy społecznej czy indywidualnym obywatelom, dzięki temu, że sami będą bezpieczni - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Niebawem do sochocińskiej ochotniczej straży pożarnej, zrzeszonej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, trafi druga część dostawy, a mianowicie cztery komplety odzieży ochronnej: ubrania specjalne lekkie i hełmy z przyłbicą oraz goglami. Łączna wartość całej dostawy wynosi blisko 14 tys. zł.

KW

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)